pl
plende

czytaj więcej

Atrakcje Wrocławia

  1. Rynek

 

Jest sercem Wrocławia, centrum rozrywki pełnym pubów i restauracji, tętniącym życiem o każdej porze dnia i nocy. W jego centrum znajdują się Sukiennice i gmach ratusza – unikatowy w skali Europy zabytek architektury gotyckiej i renesansowej z najstarszą restauracją w Europie – Piwnicą Świdnicką. Przed wschodnią fasadą stoi pręgierz, przed zachodnią – pomnik Aleksandra Fredry przeniesiony ze Lwowa. Rynek z czterech stron otaczają zabytkowe mieszczańskie kamienice, gmachy banków i domów handlowych.

 

  1. Ostrów Tumski

 

Otoczony wodami Odry dawny gród, dał początek miastu, dziś mieści wspaniałe zabytki architektoniczne. Najokazalsze z nich to odbudowane po wojennych zniszczeniach gotycka katedra św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża. W Muzeum Archidiecezjalnym znajduje się Księga henrykowska – wyjątkowy dokument z pierwszym zdaniem zapisanym po polsku został w 2015 r. wpisany na Listę „Pamięć Świata” UNESCO.

 

  1. Stadion Wrocław

 

Wybudowany na mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 r. Stadion Wrocław to najnowocześniejszy wielofunkcyjny obiekt na Dolnym Śląsku. Ma rozpoznawalny kształt lampionu i może pomieścić 42 771 widzów. Służy jako arena widowisk sportowych i artystycznych.

 

  1. Partynice

 

  Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice oddany został od użytku w 1907 r. Dziś gości najważniejsze gonitwy m.in. Oaks – wyścigi trzyletnich klaczy pełnej krwi angielskiej – którym kolorytu dodają panie w fantazyjnych kapeluszach.

 

  1. Wrocławski Ogród Zoologiczny

 

Wrocławski Ogród Zoologiczny to najstarszy i największy (pod względem różnorodności gatunków) ogród zoologiczny w Polsce. Na jego terenie znajduje się kilka zabytkowych XIX-wiecznych zabudowań, m.in. baszta niedźwiedzi, słoniarnia, pawilon małp. Do najnowszych atrakcji należy Afrykarium – unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający środowisko wodne Afryki.

 

  1. Krasnale

 

Krasnale to duma wrocławian, którzy postawili im już ponad 300 statuetek. Krasnoludki tak mocno wtopiły się w krajobraz miasta, że nikt już nawet nie zastanawia się, skąd się wzięły i ile ich jest – więcej informacji na ich temat odnaleźć można na stronie www.krasnale.pl.

 

  1. Ogród Botaniczny

 

Ogród Botaniczny powstał w roku 1811. Rośliny pochodzą z naturalnych stanowisk i ogrodów botanicznych na całym świecie i jest ich ponad 11 500 gatunków i odmian. Na terenie ogrodu mieści się najstarsze i największe w kraju Muzeum Przyrodnicze.

 

  1. Ogród Japoński

 

Największym i jednym z najstarszych parków w mieście jest Park Szczytnicki. Jego główną atrakcją jest powstały w 1913 r. Ogród Japoński. Park Szczytnicki ze swym arboretum, pięknymi gajami rododendronowymi, rosarium i Ogrodem Japońskim wpisany jest na listę zabytków.

 

 

 

Po więcej zapraszamy na stronę visitwroclaw.eu